Rreth 300 filma do të shfaqen në katër kinema

Rreth 300 filma do të shfaqen në katër kinema

Të hënën në qytetin e  Pejës fillon edicioni i tetë i festivalit ndërkombëtar të filmit ta animuar “Anibar”. Për shtatë ditë të këtij festivali do të shfaqen rreth  300 filma në katër kinema  të hapura dhe të mbyllura. Kjo është bërë e ditur në një konferencë për media të në të cilën u bë shpalosja e programit të edicionit të tetë të festivalit./21Media