Regjisori Bekim Lumi tha se ka realizuar ëndrrën e kahmotshme

Regjisori Bekim Lumi tha se ka realizuar ëndrrën e kahmotshme

Nesër në Teatrin Kombëtar të Kosovës do të shfaqet premiera e shfaqjes “Arturo Ui” me regji të Bekim Lumit. Regjisori Lumi, pas shumë kohësh u paraqit në këtë konferencë për të prezantuar shfaqjen, të cilën thotë se e ka ëndërruar një kohë të gjatë. Kjo dramë e cila inskenohet për herë të parë në Kosovë, cilësohet si një nga satirat më të mira politike dhe historike të shekullit 20’./21Media