E mbani mend sa e befasishme ishte prezantimi i parë i Apple 10 vite më parë

E mbani mend sa e befasishme ishte prezantimi i parë i Apple 10 vite më parë

Përvjetori i 10-të i iPhone pritet të jetë teknologjia më e avancuar që ka prodhuar ndonjëherë që prej lansimit të parë.

Shumë analistë kanë parashikuar se çmimi i këtij telefoni pritet të jetë mjaft i lartë , transmeton rtv21.tv

Në një botë në të cilën telefonat e mençur janë bërë tejet të pranishme, është e lehtë të harrosh se sa e befasishme ishte prezantimi i Steve Jobs para një dekade, dhe sa shumë shpërndahej mendimi se mbase kjo ishte thjesht një mjet për të luajtuar.

Më poshtë gjeni 8 telefonat Apple që sollën revolucion në botën e teknologjisë./21Media