Viktima u trajtua në QKUK

Viktima u trajtua në QKUK

Një i dyshuar mbrëmë në rrugën “Perandori Dioklecian”, për motive të panjohura ka shtënë me armë në drejtim të një personi tjetër dhe e ka goditur në këmbë duke i shkaktuar lëndim trupor.

“Viktima pas tretmanit mjekësor në QKUK është liruar, ndërsa njësitet policore në vendin e ngjarjes kanë gjetur dhe kanë konfiskuar një gëzhojë cal-7 mm dhe po ashtu pas hetimit kanë gjetur dhe kanë sekuestruar edhe veturën e cila dyshohet se e është përdorur nga të dyshuarit”, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Lidhur me rastin është njoftuar edhe prokurori, ndërsa rasti është duke u hetuar./21Media