Korça është zgjuar sot nga tërmeti

Korça është zgjuar sot nga tërmeti

Lëkundje të forta tërmeti janë raportuar mëngjesin e sotëm në Korçë.

Lëkundjet zgjatën pak sekonda, ndërsa nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Tërmeti shkaktoi panik tek qytetarët të cilët dolën jashtë banesave.

Tërmeti me magnitudë 5 ballë ishte me epiqendër në Lavdar dhe kishte thellësinë 10 km.

Lëkundjet u regjistruan në orën 06:26./oranews