Thaçi: Kam marrë vendim që Enver Topalli të nderohet heroi

Thaçi: Kam marrë vendim që Enver Topalli të nderohet heroi

Presidenti Hashim Thaçi ka deklaruar se sot është koha që të gjithë pa dallime politike, institucione dhe shoqëri të jemi të bashkuar në dënimin e gjenocidit të Serbisë dhe askush të mos bëhet pjesë e mohimit të krimeve. Thaçi i bëri këto komente në akademinë përkujtimore për Enver Topallin, të cilinnë 20 vjetorin e rënies e nderoi me titullin heroi i Kosovës./21Media