Borrell bisedoi me Thaçin dhe Vuçiqin

Borrell bisedoi me Thaçin dhe Vuçiqin

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Joseph Borrell, gjatë një bisede telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, është treguar i gatshëm që ai personalisht të vazhdojë të ndërmjetësojë dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.