Veseli: Liberalizimi vjen në fund të vitit

Loading...

Veseli: Liberalizimi vjen në fund të vitit

Presidenti Hashim Thaçi është shprehur optimist për liberalizimin e vizave pas bisedës telefonike që ka zhvilluar me komisionarin evropian për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Johannes Hahn. Ndërsa, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli beson se qytetarët do të lëvizin pa viza në fund të këtij viti, pasi, sipas tij, Kosova i ka përmbushur të gjitha kriterët./21Media