Presidenti Thaçi flet për Samitin e Berlinit.-Thaçi: Aty nuk është hapur asnjë ide e re, dhe nuk është mbyllur asnjë ide.- Jam që Presheva, Medvegja dhe Bujanoci të na bashkëngjiten.- Na mashtruan për viza.-Në Berlin ishim shumë të qartë sa i përket taksës

Presidenti Thaçi flet për Samitin e Berlinit.-Thaçi: Aty nuk është hapur asnjë ide e re, dhe nuk është mbyllur asnjë ide.- Jam që Presheva, Medvegja dhe Bujanoci të na bashkëngjiten.- Na mashtruan për viza.-Në Berlin ishim shumë të qartë sa i përket taksës

Presidenti Hashim Thaçi, një ditë pas kthimit nga Berlini në një konferencë për media shpalosi temat për të cilat është diskutuar në samitin e Berlinit. Presidenti e akuzoi Bashkimin Evropian se e ka mashtruar Kosovën kur kërkoi ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi, si kusht të fundit për liberalizmin e vizave. Ndërkohë u shpreh se, dialogu duhet të vazhdojë pa kushte, ndërkaq sa i përket taksës, tha se ky vendim ka qenë i drejtë dhe legjitim dhe taksa duhet të mbetet në fuqi./21Media