Abe: Japonia mbështet dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Abe: Japonia mbështet dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Gjatë vizitës së tij në Japoni, Presidenti Thaçi sot është pritur nga Lartmadhëria e Tij, Perandori Naruhito dhe kryeministri Shinzo Abe. Kreu i shtetit tha se Kosova mbetet e përkushtuar për arritjen e marrëveshjes me Serbinë. Ndërkohë që morri mbështetjen e Japonisë për vazhdimin e procesit të dialogut./21Media