Presidenti Thaçi dekoroi miqtë japonezë që promovuan Kosovën

Presidenti Thaçi dekoroi miqtë japonezë që promovuan Kosovën

Presidenti Hashim Thaçi, ka ndarë dekorata për zyrtarë dhe personalitete nga Japonia që kanë kontribuar në Kosovë dhe për Kosovën, në një ceremoni të organizuar në ndërtesën e Kuvendit të Japonisë në Tokyo./21Media