Thaçi: Nuk do të ketë amnisti për ata që kryen krime

Loading...

Thaçi: Nuk do të ketë amnisti për ata që kryen krime

Presidenti Hashim Thaçi, ka konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e radhës me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, më 18 korrik në Bruksel. Tha se ky proces duhet të merr kahje tjetër dhe të përfundoj me njohje reciproke. Duke folur për krimet e luftës në Kosovë, Thaçi tha se nuk do të ketë amnisti për ata që kanë kryer krime kundër njerëzimit./21Media