Thaçi ka urar Feronikelin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka uruar kampionin e Kosovës për barazimin e sotëm që ka ka arritur në Uell ndaj TNS, në ndeshjen kualifikuesë për Ligën e Kompionëve.

Për 1:2 në minutën e 89-të shënoi Meval Zeka kurse, vetëm pas tre minutave Astrit Fazliu shënoi për 2:2 nga penalltia.

E më këtë rast Thaçi ka theksuar se ky barazim rrit shpresat për vazhdimin e kualifikimeve në Ligën e Kampionëve.

Feronikeli vazhdon me suksesin e radhës në garat ndërkombëtare. Sonte, me barazim kundër “The New Saints”, rriten shpresat për vazhdimin e kualifikimeve në Ligën e Kampionëve”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Skuadra nga Drenasi ndeshjen e kthimit e luan në javën e ardhshme në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. /21Media