Thaçi po qëndron në SHBA

Thaçi po qëndron në SHBA

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë vizitës së tij SHBA u takua edhe me të dërguarin e Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mat Palmer, me shefin e Atlantic Council, Damon Wilson, me përfaqësues nga Senati, Kongresi dhe nga institucionet qeveritare në Washington.

Presidenti bëri të ditur se me ta bisedoi për mundësinë e arritjes së një marrëveshje finale me serbinë. Sipas Thaçit kjo marrëveshje do të sjellë njohje reciproke dhe anëtarësim të Kosovës në Kombet e Bashkuara./21Media