Po ndahen çmimet e "The Best FIFA Football Awards"

Po ndahen çmimet e “The Best FIFA Football Awards”

Në mbrëmjen e madhe të Milanos, sonte në “The Best FIFA Football Awards” u zgjedh edhe trajneri më i mirë i sezonit 2018/19.

Çmimin e trajnjerit më të mirë të vitit e fitoi trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp.

Klopp fitoi kundrejt Pep Guardiolës dhe Mauricio Pochettino

Jurgen Klopp me skuadrën e tij ka arritur që të fitonte Ligën e Kampionëve dhe duke fituar 97 pikë në Premierligë.