Ky film kryeson garën me 12 nominime

Ky film kryeson garën me 12 nominime

Filmi The Favourite i Olivia Colman, e kryeson garën me 12 nominime, në edicionin e sivjetmë të BAFTA-s. Lajmërimi u bë disa ditë pasi Colman fitoi një çmim në Golden Globe, në rolin e mbretëreshës Anna në film.

Ndërkaq, filmat Bohemian Rhapsody, A Star Is Born, First Man dhe Roma kanë nga shtatë nominime secili, shkruan BBC, transmeton rtv21.tv

Vice ka gjashtë nominime dhe BlacKkKlansman ka pesë nominime.

Steve Soogan, Christian Bale, Claire Foy, Rachel Weisz dhe Richard E Grant janë të nominuarit tjerë./21Media