Letra emocionuese që ai shkruan për fëmiun e sapolindur

Letra emocionuese që ai shkruan për fëmiun e sapolindur

Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg  është bërë baba për herë të dytë. Ai dhe gruaja e tij Prichilla Chan kanë sjellë në jetë një vazjë të cilën e kanë pagëzuar August. Këtë lajm  Zuckerberg e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, ku ka publikuar edhe një letër për vajzën e tij, shkruan rtv21.tv

Në këtë letër kryesisht Zuckerberge këshllon të bijën që të jetojë një fëmijëri dhe të mos brengoset për botën e të rriturve.

Ai po ashtu ka shkuar se të njëjtën letër i kanë shkruar edhe vajzës së madhe Max e cila erdhi në jetë në dhjetor të vitit 2015. Kujtojmë se kur pat lindur Max,  Zuckerberg pat dhënë një premtim të madh “Do të dhurojmë 99 për qind të aksioneve tona të Facebookut – aktualisht në vlerë prej 45 miliardë dollarë – gjatë jetës sonë për të të përmirësuar botën për gjeneratën e ardhshme”, pat dekalruar ai.

Kurse tani nuk jep premtime për dhurim të hollash, por për dhurim të dashurisë./21Media

Priscilla dhe unë jemi shumë të lumtur të mirëpresim vajzën tonë August! Ne i kemi shkruar asaj një letër për botën, shpresojmë që ajo të rritet,por duke shpresuar që ajo nuk do të rritet shumë shpejt

E dashur August

Mirë se erdhe në botë! Mamaja jote dhe unë jemi shumë të emocionuar për të parë se si do të bëhesh

Kur motra joteu lind, ne kemi shkruar një letër për botën që shpresojmë se ajo e tani edhe ti do të rriteni në — një botë me arsimin më të mirë, me më pak sëmundje, komunitete më të forta dhe barazi më të madhe. Ne e kemi shkruar këtë me gjithë përparimin në shkencë dhe teknologji, brezi juaj duhet të jetojë në mënyrë më të mirë se ne dhe ne kemi përgjegjësi për të bërë pjesën tonë që kjo të ndodhë Edhe pse titujt shpesh përqëndrohen në atë që nuk është në rregull, ne ende besojmë se këto prirje pozitive do të fitojnë. Ne jemi optimistë për brezin tënd dhe të ardhmen.

Por në vend që të shkruajmë për kur të ritesh, ne duam të flasim për fëmijërinë. Bota mund të jetë një vend serioz. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të gjejmë kohë të dalim jashtë dhe të luajmë.

Do të jesh i zënë kur je më rritur, kështu që shpresoj të gjesh kohë t’u marrësh erë të gjitha luleve Shpresoj t ‘ i lexoni librat e preferuar të dr. Seuss,.Shpresoj të vraposh e të bësh sa më shumë xhiro në dhomën tonë të ditës dhe në oborr ashtu siç ti dëshiron. Dhe pastaj shpresoj të bësh shumë gjumë. Shpresoj të jesh gjumashe e madhe. Dhe shpresoj që edhe në ëndrrat e tua mund të ndjesh se sa shumë të duam.

Fëmijëria është magjike. Ti do të jesh vetëm një fëmijë, kështu që mos u shpenzoni shumë për të ardhmen. Ti na ke neve për këtë, dhe ne do të bëjmë çdo gjë që ne mund të sigurohemi që bota është një vend më i mirë për ty dhe të gjithë fëmijët në brezin tënd.

August, të duam shumë dhe jemi shumë të emocionuar ta nisim këtë aventurë me ty. Të urojmë një jetë plot gëzim, dashuri dhe të njëjtën shpresë që na jep.

Me ashuri,

Mami dhe babi