Lajm i mirë për të gjithë adhuruesit e çokollatës

Lajm i mirë për të gjithë adhuruesit e çokollatës

Kompania e famshme për çokollata, Barry Callebaut, ka raportuar se ka krijuar edhe çokollatën ngjyrë rozë.

“Cokollata ka marrë emrin “rubin” dhe ka shije shije të pemëve dhe është vërtet e shijshme”, ka thënë eksperti i cokollatave, Angus Kennedy.

Ndryshe kompania Barry Callebaut deri tani ka prodhur çokollatë të bardhë dhe të zezë./21Media