Aeroplani kishte defekte

Aeroplani kishte defekte

Pasagjerët e aeroplanit “United Airlines” u tmerruan kur panë nga dritarja se një motor i aeroplanit po lëvizte dhunshëm gjatë fluturimit.

Videoja u xhirua me një telefon celular nga një pasagjer të dielën duke treguar një nga motorët e aeroplanit që tundet dhunshëm në mes të ajrit, transmeton rtv21.tv.

Incidenti ndodhi gjatë fluturimit të United Airlines 293 nga Denver në Orlando të dielën.

Pasagjeri vuri re se një pjesë e motorit të bashkangjitur në krahun e majtë të avionit filloi të kërcejë lart e poshtë.

Kompania konfirmoi që avioni u kthye në Denver, ku pasagjerët u nisën dhe më pas hipën në një aeroplan tjetër.

“Fluturimi i bashkuar 293 nga Denver në Orlando u kthye në aeroport për shkak të një çështje mekanike me një prej motorëve”, tha kompania.

Nuk raportohet për të lënduar./21Media