Loja po zhvillohet në Uells

Loja po zhvillohet në Uells

Është shënuar goli i parë në ndeshjen TNS – Feronikeli. Skuadra vendase ka arritur të kaloj në epërsi në minuten e 49-të të ndeshjes.

 Vendasit fituan një penallti, pas një pakujdesie të kapitenit Lapidar Lladrovcit dhe Drapher ishte i pa gabueshëm duke arritur ta mposhtë Troshupën.

Kjo ndeshje është e vlefshme për raundin e parë të kualifikimeve në Ligën e Kampionëve. Loja kthyese luhet pas një jave në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.