Tottenhami dhe Juventusi po interesohen për Zaniolon

Tottenhami dhe Juventusi po interesohen për Zaniolon

Tottenhami është duke u munduar sa më shpejt ta transferojë në ekip mesfushorin e Romës, Nicolo Zaniolo.

Tottenhami ka ofruar mbrojtësin e tyre, Toby Alderweirald, plus 20 milionë euro.

Kampionët e Italisë janë gati për të paguar një vlerë të madhe parash për lojtarin dhe ka spekulime se edhe vet lojtari e dëshiron transferimin te Juventusi. Roma për lojtarin kanë kërkuar 40 milionë euro.

Roma po mundohet ta zvogëlojë çmimin e lojtarit duke e ofruar Alderweireld, i cili kushton rreth 25 milionë euro.

Edhe Juventusi po mundohet ta zvogëlojë çmimin e lojtarit duke e ofruar sulmuesin e tyre, Gonzalo Higuain, i cili po kërkohet nga Roma.