Pochettino do të largohet në verë

Pochettino do të largohet në verë

Tottenham ka filluar të interesohet për Jose Mourinhon si trajnerin e tyre të ardhshëm.

Sipas mediave angleze, Mauricio Pochettino do të largohet gjatë verës me United të interesuar për shërbimet e tij.

Tottenham ka filluar të këtë interesim për trajnerin portugez dhe kanë zgjedhur Mourinhon, pasi dëshira e tij është të vazhdoj karrierën në Premier Ligë.

Sipas disa spekulimeve, United kërkon shkarkimin e Ole Gunnar Solskjaer dhe në vend të tij të transferohet në stol Pochettino, kjo do të bënte që Mourinho të bëhet trajner i Spurs.

Tottenham këtë sezon është në vendin e 9 me 11 pikë, 13 me pak se Liverpool që është në krye të tabelës.