Ziyech i hapur për transferim

Ziyech i hapur për transferim

Tottenham është duke u interesuar për sulmuesin e Ajaxit, Hakim Ziyech.

Ata po e shohin Ziyech si zëvendësimi adekuat i Christian Eriksen.

Ziyech është i hapur për një transferim të mundshëm në Angli, pasi që dëshiron të provojë garën e vështirë në Premier Ligë.

Ndërsa Tottenham është në formë jo të mirë dhe kërkon disa lojtarë për ta rikthyer veten në rrugën e duhur.

Kujtojmë se Eriksen ka refuzuar kontratën e re dhe ka kërkuar të largohet në afatin dimëror, me dëshirën për të luajtur në fanellën e Real Madridit./21Media