Tottenham afër shkarkimit të Pochettino

Tottenham afër shkarkimit të Pochettino

Këtë sezon Tottenham është në formë jo të mirë dhe kjo gjë ka shkaktuar të kërkohet shkarkimi i teknikut argjentinas, Mauricio Pochettino.

Sipas mediave angleze, Tottenham ka në konsideratë tre trajnerë të cilët mund ta zëvendësojnë Pochettinon. Ata janë trajneri i Bournemouth, Eddie Howe dhe trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti të cilët janë të parët në listën e presidentit Daniel Levy.

Kandidati i tretë edhe ish-trajneri i shumë gjigantëve evropian se fundmi i Manchester United, Jose Mourinho, i cili dëshiron të provojë përsëri garën në Premier Ligë.