Braziliani Neymar nuk u grumbullua nga trajneri Tuchel për ndeshjen e parë në Ligue 1

Braziliani Neymar nuk u grumbullua nga trajneri Tuchel për ndeshjen e parë në Ligue 1

Ky vendim shtoi zërat se 27 vjeçari mund të largohet nga PSG ditët në vijim.

Tekniku Thomas Tuchel ka provuar të hedhë pak dritë mbi atë që ka ndodhur në ditën e sotme.

Këto kanë qenë fjalët e tij: “Neymar është stërvitur me grupin, ashtu si Kmpembe, por nuk ka arritur ta përfundojë seancën. Kjo është arsyeja pse nuk është grumbulluar”.

Neymar përflitet për një rikthim tek Barcelona dhe kjo mendohet se mund të jetë arsyeja kryesore pse brazilian është lënë jashtë.