Trajneri i kombëtares turke, Fatih Terim është shprehur i bindur për fitore ndaj Kosovës, në takimin që do të luhet nesër në mbrëmje në “Loro Boriqi”, i vlefshëm për kualifikimet në Botërorin 2018.

Loading...

Trajneri i kombëtares turke, Fatih Terim është shprehur i bindur për fitore ndaj Kosovës, në takimin që do të luhet nesër në mbrëmje në “Loro Boriqi”, i vlefshëm për kualifikimet në Botërorin 2018.

“Jemi përgatitur shumë mirë për këtë ndeshje dhe kemi studiuar Kosovën në hollësi, besoj se do të kthemi në shtëpi me tri pikë. Megjithëse e dimë se do të jetë një ambient i nxehtë”, ka thënë fillimisht Terim.

“Ndeshja e nesërme është e rëndësishme për Turqinë, për shkak edhe të dueleve tjera. Kështu që duhet të fitojmë, pasi në të kundërtën ia ndërlikojmë punët vetës. Pasi ndeshjen e ardhshme e kemi me Ukrainën”, shtoi ai.

Terim ka pasur fjalë të mira për përfaqësuesen e Kosovës, për të cilën ka thënë se është një ekip i fortë dhe dita ditës po përparon.