Fury i ftuar i Papës

Fury i ftuar i Papës

Tyson Fury dhe Deontay Wilder do të takohen sërish, por kësaj radhe në Shtëpinë e Bardhë me presidentin Donald Trump.

Ishte një meç i shkëlqyer. Dy boksierë të mëdhenj. Ishte entuziazmues. Ndoshta duhet t’i sjellim të dy në Shtëpinë e Bardhë”, u ka thënë Trump gazetarëve, ndërsa pas një pauze kishte shtuar: “Mendoj se do ta bëjmë”.

Po ashtu, Papa Françesku e ka ftuar Fury-n në Vatikan, pas fitores historike ndaj boksierit amerikan në fundjavën që lamë pas./21Media