Sam Smith dhe Kendrick Lamar do të konkurrojnë për shtatë Grammys

Loading...

Sam Smith dhe Kendrick Lamar do të konkurrojnë për shtatë Grammys

U2 dhe Elton John janë nisur për Grammys për të ndihmuar ogranizatën që të kremtojë ndarjen e vet të 60-të të shpërblimeve.

The Recording Academy bëri të ditur se U2 dhe Elton John, që do të këndojë një nga këngët e tij klasike me Miley Cyrus, do të performojnë në shfaqjen e 28 janarit në Madison Square Garden në Nju Jork.

Sam Smith dhe Kendrick Lamar, që do të konkurrojnë për shtatë Grammys, po ashtu, iu shtuan radhës.

Performuesit që u bën të ditur më parë ishin Bruno Mars, Cardi B, Pink, SZA, Lady Gaga, Little Big Town, Childish Gambino, Daddy Yankee, Luis Fonsi, Kesha, Alessia Cara, Khalid, Logic, Patti LuPone dhe Ben Platt.

Dy ditë pas Grammys, Akademia do të mbajë “Elton John: I’m Still Standing – A GRAMMY Salute,” ku Smith, Cyrus dhe të tjerët do të nderojnë the Rocket Man./21Media