Murati: Vizita tregon përkushtimin e SHBA-së për rifillim të dialogut Greiçevci: Qeveria në ardhje duhet t’i dëgjoj këshillat e SHBA-së

Murati: Vizita tregon përkushtimin e SHBA-së për rifillim të dialogut
Greiçevci: Qeveria në ardhje duhet t’i dëgjoj këshillat e SHBA-së

Javën e ardhshme pritet që kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti i Francës Emanuel Macron të zhvillojnë takim në Paris në tentim të gjetjes së një zgjidhje  për vazhdimin e dialogut Kosovës Serbi. Gjithashtu javën që lamë pas, në Kosovë dhe Serbi ishte zëvendës-ndihmës sekretarit të shtetit Mathew Palmer. Analistët politik vlerësojnë se këto zhvillime po bëhen në vazhdën e presionit që ky proces të vazhdoj sa ma shpejtë./21Media