Ku është Cristiano Ronaldo dhe Van Dijk?

Ku është Cristiano Ronaldo dhe Van Dijk?

UEFA ka publikuar formacionin me lojtarët më vendimtarë dhe më të mirë të këtyre sfidave kualifikuese të “Euro 2020”.

Në sy bien dy mungesa të mëdha, ato të Cristiano Ronaldos dhe mbrojtësit të Holandës, Virgil Van Dijk. Po ashtu në portë nuk gjendet asnjë emër i madh, si De Gea apo Hugo Loris. Surpriza e këtij formacioni është mesfushori qipriot Kusulos dhe mbrojtësi i Juventusit Demiral./21Media

Formacioni sipas UEFA-s: