"Të dëshiroj gjithë lumutrin e kësaj bote"

“Të dëshiroj gjithë lumutrin e kësaj bote”

Me rastin e ditëlindjes së 28-të të Graniti vëllai i tij, Taulanti ka zgjedhur disa fjalë emocionuese për ta uruar atë të shoqëruar me një fotografi të veçantë.

Mënyra se si ai e ka uruar ai e dëshmon më shumë dashurinë që e kanë për njëri tjetrin, si dhe sa të lidhur janë ata pavarësisht se luajnë për skuadra të ndryshme.

Per ty sot eshte nje dite shume e veçante andaj se bashku me gezimin dhe gjithe rendesin e kesaj dite te veçante per ty dhe gjithashtu per mu dhe te gjithe ate qe te duan dhe ti i do: Te deshiroj gjithe lumutrin e kesaj Bote, Te deshiroj Suksese te medha ne te ardhmen, Vullnet ne Pune/Mesime, Te deshiroj fat ne te gjitha sferat e jetes dhe me se shumti te deshiroj harmoni dhe lumturi me te gjithe ata persona qe jane pjese e jetes tende. Urime ditlindjen vllau im”, ka shkruar Graniti në Facebook.

 

 

 

Taulanti dhe Graniti vijnë nga një familje patriotike nga Prishtina, por, për shkak të luftës në Kosovë familja e tyre u desh të emigronin në Zvicër.  Vëllezërit Xhaka gjithmonë përbëjnë lajm, sidomos kur përballen njëri me tjetrin në ndeshje futbolli.

Kujtojmë se, Taulanti është i fejuar me Arbnoren kurse, Graniti është i martuar Leonitën. /21Media