8 ushqimet që duhet t'i keni në shtëpitë e juaja këtë verë

8 ushqimet që duhet t’i keni në shtëpitë e juaja këtë verë

Ushqimi është njëri ndër faktorët kyç që luan rol të rëndësishëm në shëndetin e njeriut, dhe kryesisht në hidratimin e trupit.

Gjatë stinës së verës duhet zgjedhur me kujdes llojet e ushqimeve që konsumoni, përcjell rtv21.tv

Verës ju duhet të konsumoni ushqim sa më të lehtë dhe pa yndyrë, sepse ndryshe nuk do të mund t’i përballoni temperaturat e larta.

Është mirë të ushqeheni me ushqime sezonale, fruta dhe perime.

Ja cilat ushqime duhet konsumuar gjatë stinës së verës:

Misrin

Related image

Kafen me akull

Image result for iced coffee

Qershitë

Image result for qershi

Domatet

Image result for domate

Shalqirin

Image result for shalqiri

Manaferrat

Image result for manaferrat

Çajin e ftohtë

Related image

Boronicat./21Media

Image result for boronicat