Ajo e ka pasion artin

Ajo e ka pasion artin

Kate është diagnostifikuar me distrofi muskulare që është grup i sëmundjeve gjenetike, që karakterizohen nga dobësia progresive dhe degjenerimi në muskujt vullnetar që kontrollojnë lëvizjen.

Ajo është diagnostifikuar me një formë të rrallë të distrofisë muskulare dhe e ka të pamundur të ec ose të ngris duart, dhe për frymarrje i duhet një ventilator.

Megjithatë, pasioni i saj për artin i tejkalon kufijtë. Gjithmonë e ka dashur artin dhe realizon vizatime të mrekullueshme, shkruan rtv21.tv

Asaj i pëlqen të vizatojë kafshët dhe peizazhet. Puna e saj është e shfaqur në ekspozita./21Media

Girl with muscular dystrophy makes amazing paintings

Kate artist can't walk or raise her arms and she needs a ventilator to breathe, but she's always had a passion for art. (via Yahoo Now)

Gepostet von Yahoo News am Donnerstag, 6. September 2018