Holandezi u transferua në Liverpool në janar të 2018

Holandezi u transferua në Liverpool në janar të 2018

Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil Van Dijk ka pranuar që kapiteni i Liverpoolit, Jordan Henderson e ka bindur për t’u transferuar në “Anfield”.

Holandezi u transferua në Liverpool në janar të 2018 prej Southampton për 75 milionë euro.

Ai i rregulloi të gjitha gjerat dhe unë e kisha të lehtë t’i bashkohesha ekipit. Atë verë kur mora vendimin tim shumë fansa erdhën te unë dhe me treguan se sa shumë duan që unë të luaj për klubin. Ata me treguan si është të jesh një fans i Liverpoolit dhe si të mbështesin fansat”, deklaroi ai.