Vardar mposhti Rosotv Don

Vardar mposhti Rosotv Don

Skuadra  Vardar është kualifikuar në finalen e Ligës së Kampionëve  sot pasi mposhti Rostov Don me rezultat 25: 19.

Edhe gjatë pjesës së pare ekipi i Vardar po printe me gola 10: 7.

Vardar në finale e cila do të mbahet nesër  në ora 18: 00,  do të përballet me Gyor Audi. Ekipi i fundit poashtu sot mposhti CSM Bucurestin me rezultat 26: 20.

Gjithashtu nesër dy ekipet tjera gjysmëfinale, CSM Bucurest dhe Rostov Don do të luftojnë për vendin e tretë.

Këto ndeshje e po ashtu edhe tjerat në vijim transmetohen drejtëpërdrejt në RTV 21 plus./21Media