Nesër ditë zie në Gjilan

Nesër ditë zie në Gjilan

Në varrezat e fshatit Cërnicë të Gjilanit iu dha lamtumira e fundit pesë anëtarëve të familjes Bllaca, të cilët të martën u gjetën të vrarë në shtëpinë e tyre në lagjen “Bojana” të Gjilanit. Sipas hetimeve të deritashme, zyrtarja policore Valdete Bllaca, dyshohet se me armë të Policisë, ka vrarë prindërit, dy vëllezërit dhe më pas veten. Komuna e Gjilanit të premten e ka shpallur ditë zie. (Teksti- Albulena NUHA, kamera- Kushtrim RRMOKU)./21Media