Iu dha lamtumira e fundit rapsodit të njohur

Loading...

Iu dha lamtumira e fundit rapsodit të njohur

Dje në moshën 65 vjeçare ndërroi jetë rapsodi shqiptar Ibrahim Sefë Gashi.

Të njohur në popull si Bijt e Sefës, Ibrahimi së bashku me vëllezërit e tij ishin ndër rapsodët më të mirë të folklorit shqiptar, shkruan rtv21.tv

Në orën 13:00 u mbajt mbledhje komemorative shkollën fillore të fshatit Rrezor (ish Mleqan), ndërsa varrimi i të ndjerit u bë në prani të familjarëve, miqve dhe qytetarëve të shumtë në varrezat e fshatit./21Medi