Vrasja ndodhi në veturë

Vrasja ndodhi në veturë

Një vajzë gjashtëvjeçare nga Gjeorgjia ka vdekur pasi vëllai i saj më i vogël aksidentalisht e ka qëlluar atë me armë në kokë.

Millie Drew Kelly u vra teksa ishte me vëllain saj katërvjeçare brenda makinës së parkuar në shtegun e rrugës së shtëpisë së tyre të Paulding, të hënën në mbrëmje.

Zëdhënësi i Sherifit Sgt. Ashley Henson tha: Ata ishin të ngarkuar të gjithë për të dalë nga shtëpia dhe makina nuk ndezej, nëna e tyre doli ta rregullonte.

Djali e kishte marrur një pistoletë dhe më vonë u dëgjuan disa të shtëna, transmeton rtv21.tv.

Vëllai i saj 4 vjeçarl mendohet të ketë marrë armën në veturë.

Pas plagosjes aksidentale, vogëlushja u nxituan për në spital, ku ajo vdiq të mërkurën.

Ky aksident është një nga ato gjërat që nuk pret të vijnë./21Media