Ajo vdiq në moshën 69 vjeçare

Loading...

Ajo vdiq në moshën 69 vjeçare

Aktorja Margot Kidder, e njohur për rolin e saj si Lois Lane në Superman ka vdekur në moshën 69 vjeçare.

Aktorja Kidder vdiq në shtëpinë e saj të dielën. Shkaku i vdekjes së saj ende nuk dihet, shkruan BBC, përcjell rtv21.tv

Margot Kidder mori në famë së bashku me Christopher Reeve në filmat Superman të viteve 1970 dhe 1980.

Aktorja e lindur në Kanadë fitoi shtetësinë amerikane në vitin 2005 dhe u bë aktore politike dhe e të drejtave të grave së bashku me veprimin e saj.

Kidder luajti së bashku me Reeve në filmin Superman të vitit 1978 dhe pasojat e tij, si dhe klasikët horror Black Christmas dhe Horror Amityville./21Media