Varrimi i të ndjerës do të bahet nesër në fshatin Lupç

Varrimi i të ndjerës do të bahet nesër në fshatin Lupç

Ka vdekur në moshën 67 vjeçare, aktorja e njohur kosovare Fatime Llugiqi. Fatimja mbahet mend për rolin e saj në filmin “Migjeni” dhe “Hilmetja”, por edhe në shumë role të tjera në teatër.

Mbledhja komemorative do të mbahet nesër në Teatrin Kombëtar nga ora 11:00, kurse varrimi i të ndjerës do të bahet në fshatin Lupç./21Media