Vdiq artisti i madh i skenës

Vdiq artisti i madh i skenës

Ka vdekur në moshën 38-vjeçare mjeshtri i violinës, Eroll Dogani. Ai ishte një autor këngësh, instrumentist dhe muzika ku identifikohej më shumë ishte ajo popullore moderne dhe popullore vajtuese.

Sipas një njoftimi nga miqtë e tij, ai vuante nga një sëmundje. Varrimi i të ndjerit do të bëhet nesër në ora 16:00 në varrezat e qytetit në Prizren./21Media