Trupi i pajetë në QKUK më shumë se një javë

Trupi i pajetë në QKUK më shumë se një javë

Një person është raportuar se para 8 ditësh ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) në Prishtinë dhe që nga ajo ditë nuk është lajmëruar asnjë i afërm i viktimës.

Trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

“Me 16.01.2020 është raportuar se trupi i pajetë i viktimës mashkull i cili me 09.01.2020 kishte ndërruar jetë në QKUK, me vendim të prokurorit është dërguar në IML për obduksion, pasi që nga ajo ditë nuk është lajmëruar asnjë dëshmitar-familjar i viktimës”, ka bërë të ditur policia./21Media