Viktima është nga fshati Uçë

Viktima është nga fshati Uçë

Një person ka vdekur si pasojë e rrokullisjes së traktorit sot në fshatin Uçë të Istogut. Lajmin e ka konfirmuar policia e Kosovës dhe ka bërë të ditur se vitikma është e moshës 60 vjeç.

Me datën 15 qershor 2019, rreth orës 14:25, Policia e Kosovës është informuar se në bjeshkë (Vojdull) mbi fashatin Uçë- Istog, një person është rrokullisur me traktor.

Menjëherë njësitet relevante të policisë kanë dalur në vendin e ngjarjës, aty ka dale edhe ekipi mjekësor i cili e ka konstatuar vdekjen e viktimës:

• F.H. lindur me 1959 m/k/sh”, thuhet në njoftimin e policisë

Sipas policisë rasti është cilësuar si ‘Hetim i vdekjes. Po ashtu bëhet e ditur se hetuesit policor të Stacionit Policor në Istog kanë kryer të gjitha veprimet e nevojshme në koordinim të plotë me prokurorin e shtetit, me urdhër të prokurorit trupi i pajetë ju lirohet familjarëve. Rasti mbetet nën hetim./21Media