64 vjeçari ishte në paraburgim

64 vjeçari ishte në paraburgim

Sot rreth orës 12:05 ka vdekur një person në Klinikën Infektive në SHSKUK.

I ndjeri me iniciale M. L, i lindur më 1955 ishte i paraburgosur.

“I paraburgosuri, nga data, 31.12.2018 ishte i hospitalizuar në Kliniken Infektive të SHSKUK-së, dhe po vuante nga një sëmundje e rëndë”, thuhet në njoftimin e SHKK-së.

I njëjti akuzohej për Veprën Penale “Keqpërdorim seksual i personave nën moshën gjashtëmbëdhjetë vjeçare”.

Sipas ligjit, trupi i pajetë do të dërgohet për obduksion./21Media