20 vjetori i masakrave në Qyshk, Pavlan, Zahaq dhe Llabjan

20 vjetori i masakrave në Qyshk, Pavlan, Zahaq dhe Llabjan

Në 20 vjetorin e masakrave në fshatrat Qyshk, Pavlan, Zahaq dhe Llabjan u organizua akademi përkujtimore në ndërim të të rënëve për liri. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se ata që kanë bërë masakra në Kosovë duhet të dalin para drejtësisë. Edhe kryeministri Ramush Haradinaj, theksoi se tani është koha që Kosova të mbroj me ligj familjarët, e të rënët për liri.

Kryeparlamentari Kadri Veseli ndërkaq tha se duhet të bëhen të gjithë bashkë në mënyrë që të dënohen krimet serbe në Kosovë./21Media