Kryepalamentari Kadri Veseli, ka shprehur ngushëllime për familjen e komandant Gurit

Kryepalamentari Kadri Veseli, ka shprehur ngushëllime për familjen e komandant Gurit

Dje, ka ndërruar jetë luftëtari i shquar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jetullah Qarri, i njohur si Komandant Guri. Ai ishte pjesëmarrës dhe drejtues i shumë betejave për lirinë e Kosovës.

Në një status të publikuar në Facebook, Veseli bën të ditur se sot i’u dha lamtumira e fundit bashkëluftëtarit të shquar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jetullah Qarrit, shkruan rtv21.tv.

“Do të na mungojë shumë, por kujtimi për të, nuk do të shuhet kurrë”, deklaron kryeparlamentari Veseli në statusin e tij.

Statusin e plotë të Veselit mund ta lexoni në vazhdim./21Media