Veseli takoi presidentin slloven

Loading...

Veseli takoi presidentin slloven

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha se presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor ka qenë përherë zë i Kosovës.

Këto komente Veseli i bëri pas takimit me presidentin slloven, shkruan rtv21.tv

Sipas Veselit, Sllovenia ka qenë dhe mbetet një nga vendet model për shtet-ndërtim.

Presidenti Borut Pahor ka qenë përherë zë i Kosovës. Si një mik, ai edhe këto ditë po qëndron pranë nesh, në 10 – vjetorin e pavarësisë sonë. Sllovenia ka qenë dhe mbetet një nga vendet model për shtet-ndërtim dhe avancim në rrugën euro-atlantike. Ne duhet të forcojmë lidhjet tona në shumë fusha, në veçanti ato ekonomike”, tha Veseli./21Media