Sot u votua ligji për gjuhen shqipe në Maqedoni

Loading...

Sot u votua ligji për gjuhen shqipe në Maqedoni

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, me anë të një postimi në faqen e tij të Facebook-ut, uroi të gjithë bashkatdhetarët tonë në Maqedoni për përmbushjen e një të drejte legjitime dhe thelbësore.

Ai gjithashtu falënderon edhe kolegët e tij të Parlamentit të Maqedonisë për miratimin e ligjit të gjuhës, shkruan rtv21.tv

Sipas tij ngjarja e sotme shënon një hap të rëndësishëm në përmbushjen e marrëveshjes së Ohrit.

Më poshtë mund të lexoni postimin e plotë të Veselit./21Media

Me tensione në sallë votohet ligji për shqipen në Maqedoni