Ai vdiq të premten në moshën 61 vjeçare

Loading...

Ai vdiq të premten në moshën 61 vjeçare

Shkrimtari Anthony Bourdain, i cili i ka sjellë shikues CNN nga e gjithë bota, ka vdekur në moshën 61 vjeçare.

CNN konfirmoi vdekjen e Bourdain të premten dhe bëri të ditur se shkaku i vdekjes ishte vetëvrasje.

“Është me trishtim të jashtëzakonshëm, ne mund të konfirmojmë vdekjen e mikut dhe kolegut tonë, Anthony Bourdain. Dashuria e tij për aventura të mëdha, miqtë e rinj, ushqimi dhe pijet e bukura dhe historitë e shquara të botës e bënë atë një tregimtar unik, talentet e tij kurrë nuk pushuan të na habisin dhe ne do ta humbasim shumë. dhe familjes në këtë kohë jashtëzakonisht të vështirë “, njoftuan përfaqësues të këtij mediumi të premten në mëngjes.

Bourdain ishte në Francë duke punuar në një episod të ardhshëm të serisë së tij të çmuar CNN “Parts Unknown.” Miku i tij i ngushtë, Eric Ripert, kuzhinier francez, zbuloi se Bourdain nuk reagoi në dhomën e tij të hotelit të premten në mëngjes, raporton CNN.

Reagimet tronditëse ndaj vdekjes së Bourdain nga shikuesit, shokët, të famshmit etj përfshinë mediat sociale të premten në mëngjes./21Media