Ronaldo merakli i veturave

Loading...

Ronaldo merakli i veturave

Futbollisti i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është i njohur për atë se i pëlqejnë veturat e shpejta dhe askush nuk çuditet se ai është bërë ambasador i Bugattit.

 Cristiano Ronaldo's new motor is certain to attract attention, and so it should at £2.15m

Ronaldo së fundmi ka blerë një veturë të kësaj marke me fuqi prej 1.500 kuaj fuqi, të cilën e ka zbukuruar me shenjën CR7.

 Cristiano leaves just a roar behind from the engine as he drives off into the distance

Futbollisti i Real Madridit për veturën e re Bugatti Chiron ka paguar hiç më pak se 2.6 milionë euro.

Ronaldo në garazhën e tij ka edhe disa vetura të tjera si, Lamborghini Aventador, Rolls-Royce Phantom, Ferrari 599GTO dhe Bnetly Continentals./21Media